Vibratör Ve Dildo Nedir, Ne Amaçla Kullanılır

  • Facebook da Paylaş
  • 19-10-2017
  • 0 yorum
  • 4479 okunma

Vibratör, 1880’lü yıllarda kadınlarda görülen bir psikolojik rahatsızlığın tedavi edilmesinde kullanılmıştır.

Vibratör, 1880’lü yıllarda kadınlarda görülen bir psikolojik rahatsızlığın tedavi edilmesinde kullanılmıştır. Titreşim yayan vibratör, kadını bedensel ve psikolojik açıdan rahatlatan bir cihazdı. Günümüze geldiğimizde, eskiden histeri adı verilen bu rahatsızlık kalmamıştır ve eski tip vibratörler de kalmamıştır. Dildo ve vibratör arasındaki fark; dildo diye isimlendirilen aletin manuel olarak kullanılması ve vibratörün motorla çalışmasıdır. Motor sayesinde vibratör titreşim yayar.

Ne İçin Kullanılır?

Vibratör ya da dildo, cinsel hayatta farklı deneyimler yaşamak isteyen kişilerce kullanılır. Vajinaya koymak veya klitorisi uyarmak yoluyla orgazm olabilmek için kullanılır. Aynı zamanda evli çiftler de cinsel hayatlarına farklılık katmak için kullanmayı tercih etmektedirler.

Kimler Kullanabilir?

Her yaştan kadınlar kullanabilir. Aynı zamanda evli çiftler de kullanabilirler. İlk kez kullanacak olanların, öncelikle ten dokusunda olan, on beş veya on sekiz cm arası bir vibratör kullanmalarında fayda vardır. İlk kez kullanacaklar için, oldukça büyük ve penise benzemeyen vibratör veya dildo kullanmaları acı ya da farklı sıkıntılar doğurabilir.

Çiftler için kullanım kolaylığı sağlayan belden bağlamalı ürünler tavsiye edilir. Erkeğin beline bağlamak suretiyle, eşi ile ilişkiye girmesi, çift için farklı bir deneyim yaratacaktır. Daha önce hiçbir birleşmeden alınamayan haz ve orgazm tadılacaktır.

Özellikle, cinsel anlamda sorunları olan erkeklerin, eşlerini memnun etmek için tercih ettiği bilinmektedir. Sertleşme sorunu olan, erken boşalan erkeklerin ilk tercihi vibratör veya dildo olmaktadır. Böylece hem erkek, hem de kadın cinselliği kolaylıkla yaşayabilmektedir.

Kimler Kullanamaz?

Vibratör ve dildo kullanacak kişilerin bakire olmasında fayda var. Çünkü kullanım sonucu kızlık zarı zarar görebilir. Ancak kızlık zarının zarar görmemesi için, vajina içerisine sokmadan, klitorisi uyarmak amacıyla kullanılabilir. Yani genç kızların dikkat etmesi gereken önemli konu, vibratör veya dildo kullanacaklarsa içeri almamalarıdır. 

Etiketler : -
Yasal Uyarı : Yayınlanan Makale/Haber/Foto/Video ve diğer içeriklerin tüm hakları saklıdır. İçeriklere yapılan yorumlardan suç teşkil eden içeriğe sahip yorumlar onaylanmaz. Bu tür durumlarda yasal sorumluluk yorumu yapan kişiye aittir. Gerektiği takdirde yorumun yapıldığı ip adresi ve benzeri bilgiler gerekli mercilerle paylaşılır.
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

HAVA DURUMU

KONYA