Duble yol 2015’te tamam

  • Facebook da Paylaş
  • 26-05-2014
  • 0 yorum
  • 755 okunma

Beyşehir-Konya Karayolu üzerinde devam eden duble yol çalışmalarını bölgedeki şantiyeleri gezerek inceleyen AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, çalışmaların 2015’te tamamlanacağı müjdesini verdi.

BEYŞEHİR-Beyşehir-Konya Karayolu üzerinde devam eden duble yol çalışmalarını bölgedeki şantiyeleri gezerek inceleyen AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, çalışmaların 2015’te tamamlanacağı müjdesini verdi.

AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Akış, Karayolları 3.Bölge Müdürü Mahmut Yıldız, Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, AK Parti İlçe Başkanı Nafiz Huğlu, Belediye Meclis Üyeleri  ve yol yapım işlerini üstlenen firma temsilcileri ile birlikte bölünmüş yol çalışmaları devam eden Beyşehir- Konya yolundaki şantiyelerde incelemelerde bulundu. Heyet, ilgililerden çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Karayolları Bölge Müdürü Yıldız, heyete verdiği brifingde bölünmüş yol yapım çalışmalarının son durumunu anlatırken Beyşehir-Konya yolunun 2015 yılında hizmete açılacağını belirtti.

Bölge Müdürü Yıldız yaptığı açıklamada, "Bu yolun toplam uzunluğu 93 kilometredir. Bugün itibarı ile 22 kilometrelik bölümü bitmiş durumdadır. Şu anda bitmemiş toplam uzunluk 71 kilometredir ve bu bölümde 3 ayrı müteahhit birden  çalışmaktadır. Yol yapım çalışmalarında bizi zorlayan 4 tane köprümüz vardı. Bunları Allah'ın izniyle bitirdik. Bu yıl sonunda kadar Konya'dan Beyşehir'e doğru 45 kilometrelik bir bölümü daha bitireceğiz. 2015 yılı Temmuz ya da Ağustos ayı gibi Beyşehir-Konya arasındaki bölünmüş yol çalışmalarında son noktaya gelerek yolu ulaşıma açmış olacağız. Bölünmüş yol, hem sathi  kaplama, hem de sıcak asfalt olacak"

AKIŞ: “KONYA YOLUNA ÇOK ÖNEM VERİYORUZ”

AK Parti Konya  Milletvekili Akış da yaptığı açıklamada, bu yola çok önem verdiklerini söyledi. Bundan dolayı yapılan  çalışmaları yerinde incelemek ve denetlemek için Konya'dan başlayarak Beyşehir istikametine doğru incelemelerde bulunduklarını vurgulayan Akış, yol yapım çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi ve brifingler aldıklarını söyledi.Akış, şöyle devam etti:

 “2011 yılında yapımına başlanan yolda çalışmalar aralıksız devam ediyor . Konya’dan başlayarak Beyşehir’e doğru 22 kilometrelik bölümü hizmete açtık. Bu 22 kilometrelik bölümde bir problem yok. 2014 yılı programımızda 45 kilometrelik bölümün daha hizmete açılması vardı, bu bölümde  incelemelerde bulunduk, firmaları ziyaret ettik çalışmalar hakkında bilgi aldık.

Konya- Beyşehir arasındaki 45 kilometrelik bölünmüş yolu eğer 2014 yılında açarsak toplamda 68 kilometrelik yol açmış olacağız.  25-26 kilometrelik bölüm ise 2015 yılına kalıyor. Fakat bu yolun özelliği şu; kalan 25-26 kilometrelik yolun tüm toprak işleri bitmiş olacak zaten. Bu yolun çoğu işi bitmiş olacak ve 2015 yılında Allah’ın izniyle açmış olacağız" (Haber Merkezi)

Etiketler : -
Yasal Uyarı : Yayınlanan Makale/Haber/Foto/Video ve diğer içeriklerin tüm hakları saklıdır. İçeriklere yapılan yorumlardan suç teşkil eden içeriğe sahip yorumlar onaylanmaz. Bu tür durumlarda yasal sorumluluk yorumu yapan kişiye aittir. Gerektiği takdirde yorumun yapıldığı ip adresi ve benzeri bilgiler gerekli mercilerle paylaşılır.
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

HAVA DURUMU

KONYA