Başkan Altay Hüyük'te incelemelerde bulundu

  • Facebook da Paylaş
  • 17-10-2018
  • 0 yorum
  • 6103 okunma

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, ilçe buluşmaları kapsamında Hüyük'te yatırımları inceleyerek vatandaşlarla bir araya geldi.  
 
  “Hüyük’e son 5 yılda 55 milyon Liralık yatırım” 
 
  Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Derbent’in ardından Hüyük'e geçerek esnafları ziyaret etti ve ilçe halkıyla bir araya geldi. Başkan Altay, Yeni Büyükşehir Yasası ile birlikte ilçelerde büyük değişimler olduğunu kaydederek, Büyükşehir Belediyesinin Hüyük'te son 5 yılda yaklaşık 55 milyon liralık yatırım yaptığını vurguladı. Altay, “Tabii buraya yapılan en önemli yatırım çileğe yapılan yatırım. Buradaki çilek üretimine destek kapsamında 12 milyon adet fide dağıttık. Çünkü burada yaşayan vatandaşlarımızın artık gelirlerini arttırarak daha rahat bir şekilde yaşamlarına devam etsinler istiyoruz” ifadelerini kullandı. Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Şahin de ziyaretler ve yatırımlar dolayısıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’a teşekkür ederek, el ele verdikleri müddetçe başarılamayacak bir şeyin olamayacağını söyledi. 
 
  Başkan Altay, şehir konağı ve kapalı pazar yerinde inceleme yaptı 
 
  Başkan Altay, Hüyük programı kapsamında Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen Hüyük Şehir Konağı ile kapalı pazar yerinde de incelemelerde bulundu. Hüyük'e prestij caddeden Konya’da ilk kez uygulanan rüzgardan üretilecek enerji santraline kadar çok sayıda yatırım yaptıklarını söyleyen Altay, “Hüyük Şehir Konağımız da tamamlanma aşamasında. İnşallah bir ay içinde açılacak. İçerisinde yüzme havuzundan saunasına kadar hanımlarımızın kullanacağı önemli bir merkez olacak. Hüyük Kapalı Pazar Yeri de artık son aşamada. Orası da en kısa sürede açılarak vatandaşımıza hizmet verecek. Amacımız ilçelerimizin yaşam kalitesini yükseltmek. Her iki eserimizin de ilçe halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Etiketler : -
Yasal Uyarı : Yayınlanan Makale/Haber/Foto/Video ve diğer içeriklerin tüm hakları saklıdır. İçeriklere yapılan yorumlardan suç teşkil eden içeriğe sahip yorumlar onaylanmaz. Bu tür durumlarda yasal sorumluluk yorumu yapan kişiye aittir. Gerektiği takdirde yorumun yapıldığı ip adresi ve benzeri bilgiler gerekli mercilerle paylaşılır.
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !

HAVA DURUMU

KONYA